Profil Tanımlama Nedir?

Profil Tanımlama; bireylerin yüz, mimik, jest, ses, koku, kıyafet hatta anatomik özellikleri ile beden dillerini deneysel yöntemler kullanarak kişilik, karakter gibi geniş, anlık duygular gibi reflektif davranış ve unsurlarını anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir daldır.

Hemen Başvurun
Size Geri Dönüş Yapabilmemiz İçin Gereklidir
 • Kurs Tanımı

  Altınbaş Üniversitesi Onaylı Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama (Tam Kur) Eğitimi Hakkında

  Profil Tanımlama; bireylerin yüz, mimik, jest, ses, koku, kıyafet hatta anatomik özellikleri ile beden dillerini deneysel yöntemler kullanarak kişilik, karakter gibi geniş, anlık duygular gibi reflektif davranış ve unsurlarını anlamak için kullanılan tekniklerin bir araya getirildiği özel bir daldır.

  İnsanların iç alemlerini nasıl dışarıya yansıttığıyla ilgilenen bu dal, binlerce yıl öncesine dayanan insan sınıflandırma arayışının bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya konulan bulgularıyla çalışır.

  Sözsüz iletişimin derinliğine giden bu eğitimin temel amacı; insan kaynaklarından güvenliğe, satıştan eğitime, psikolojiden liderliğe kadar insani ilişkilerin olduğu hemen her meslekte kullanılabilir bilgileri harmanlayarak temel seviyede sizlerle paylaşmaktır.

  Günümüzde MCI, General Electric, American Airlines gibi dev şirketlerin, FBI, CIA gibi dev kurumların, teknoloji devlerinin, ünlü psikiyatrların yüz analizi ile ilgili hizmet ve eğitimlerinden, hem doğru işe doğru eleman hem de üst düzey yönetici seçmekte hem de danışanlarına hizmet vermekte yararlandığı bilinmektedir. Amerika’da üst düzey yöneticilerin % 80′ inin bir şekilde bu eğitimlere katıldığını söylemesi de popülerliği arttırmaktadır.

  Dünyanın en prestijli yüze yakın üniversitenin binlerce yapmış olduğu deneyler ile %93 doğruluk payına ulaşan bu eğitimi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

  Eğitimin uzmanlık kısmı mesleğinize ve hedefinize göre değişmektedir.

  Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimi

  İnsanın yaşamı boyunca edindiği deneyimler, onda bedensel izler bırakır. Bu izlerin en açık bir biçimde göründüğü alan, insanın yüz bölgesidir. İnsanlar, birbirlerinin yalnızca yüzünü inceleyerek onların karakterleri ve eğilimleri hakkında önemli bilgiler elde edebilirler. Antroface de denilen bu biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama yöntemi ile insanlar henüz konuşmaya başlamadan onlar hakkında önemli bilgiler elde etmek mümkündür.

  İnsan yüzünün tüm hatları, ergenlik sonrasında oturur. Hangi alana ilgi duyulduğu, hangi alanda daha üretken ve başarılı olunabileceği gibi kişiye dair önemli ip uçları biyometrik yüz okuma ve profil tanımlama tekniği ile elde edilebilir. Bu teknik, bilimsel temellere dayanmakta, insan evrimini ve arketipleri esas almakta olan tamamen bilimsel bir yaklaşımdır. Bu teknik kendi içerisinde belli metodolojilere sahiptir. Bu metodolojiler, Via Akademi ayrıcalığı ile siz değerli katılımcılarımızın erişimine açık olacaktır. Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Eğitimi sırasında aşağıdaki hususlar konusunda yoğunlaşan bir eğitim verilmektedir:

  • Yüzün genel görünüşünün yorumlanması,

  • Yarılama tekniği,

  • Saç şekilleri ile ilgili ipuçları,

  • Kafa şekillerini yorumlama pratikleri,

  • Çene şekillerine ilişkin bilgiler,

  • Gözler, kaşlar, alın, kulaklar, ağız ve dudaklar hakkında açıklamalar yapılacaktır.

  Eğitimin asıl hedefi olan bu bilgilerin Biyometrik Yüz Okuma Analizi için nasıl yorumlanabileceği de eğitim dahilinde anlatılacaktır. Uzmanlar tarafından verilen eğitimlerimiz sonrasında siz de Biyometrik Yüz Okuma ve profil tanımlama Eğitimi alabilir ve Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikasına sahip olarak bu bilgilerinizi kullanabilirsiniz.

  Profil tanımlamada ileri düzey eğitiminin temel amacı; profil tanımlama temel eğitimine katılmış bireylerin bu eğitimlerini mesleki bilgilerle birleştirmelerini, alacakları eğitimi hedefleriyle konumlandırmalarını ve kendi alanlarında kullanmalarını sağlayan bir program olmaktır. Bu uzmanlık alanlarını dört başlıkta toplamaktayız. Ve katılımcılar 4 ana başlığı da alacaklardır.

  *NEDEN BU EĞİTİME KATILMALIYIM?

  Profil Tanımlama Eğitimi; kendinizi daha iyi tanımanıza, diğer insanların potansiyellerini daha iyi fark edebilmenize, beden dili analizleri yaparak daha iyi bir güven ortamı oluşturmanıza, ikna kabiliyetinizin artmasına, size uygun personel, partner, arkadaş, takım üyesi, iş ortağı gibi kişileri seçmenize, daha uygun yorumlar yapabilmenize ve uyum sağlamanıza yarar sağlayacaktır.

  İleri Düzey Profil Tanımlama Eğitimi; mesleğinizde daha başarılı olabilmeniz gereken sözsüz iletişim becerilerini size kazandıracak bir eğitim olacaktır. Daha etkin bir şekilde olayları yorumlayabilir, yön verebilir ve bu olayları daha kolay aydınlatabilirsiniz. Özellikle 4 alanda da ileri düzey eğitime katılacaksınız.

  1. Alan : Güvenlik

  2. Alan : Satış – Pazarlama – İkna

  3. Alan : Sağlık – Psikoloji – Bilim

  4. Alan : Yönetim – İnsan Kaynakları – Liderlik

  *PROFİL TANIMLAMAYI NERELERDE KULLANABİLİRİM?

  Bu eğitime katılan bireyler çeşitli kurum ve kuruluşlarda Profil Tanımlama uygulamaları yapabilirler. Seminer, panel, konferans çalışması yapabilir, kurum ya da bireylere konusunda danışmanlık hizmeti sağlayabilirler. Eğitimin getirdiği kazanım ve yeterlikler ile değerlere uygun şekilde kendi iş yerinizde de çalışabilirsiniz.

  *PROFİL TANIMLAMA EĞİTİMİ NASIL ALINIR?

  İleri Düzey Profil Tanımlama eğitimi, dünyanın her yerinde deneysel yöntemlerle uygulanan bir alandır. 21. Yüz yılın teknolojik gelişmeleri neticesinde çevirimiçi hizmetinde sunulduğu bu alanda alacağınız İleri Düzey ve Temel Düzey Profil Tanımlama eğitimi yaklaşık 4 ay sürmektedir. Bu süre zarfında videolar ile zenginleştirilmiş bir çevirimiçi eğitimin yanı sıra okuma dokümanlarınız da ek olarak paylaşılacaktır. Eğitim içerisinde canlı yayınların da olacağı gibi yüz yüze workshop eğitimler ile de tüm sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.

  Üstelik üniversite onaylı sertifikanız ile tüm ülkemiz ve uluslararası mecrada tanınacaksınız.

 • Kimler Katılabilir

  Özellikle, İnsan Kaynakları Uzmanları, Emniyet Personeli, Özel Güvenlikçiler, Askerler, Satış Uzmanları, Eğitmen Ve Öğretmenler, Ruh Sağlığı Uzmanları, İletişim Uzmanları, Reklamcılar, Kişisel Gelişim Uzmanları, Koçlar, Basın Mensupları, Yöneticiler…

  Ayrıca, Konuya ilgi duyan herkes katılabilir.

  Eğitimimiz 100 saat 4 ay sürecektir. Eğitim sonunda başarılı olan kişiler onaylı Biyometrik Yüz Okuma ve Profil Tanımlama Sertifikası alacaktır.

 • Ders İçeriği

  Profil Tanımlama Nedir, Ne Değildir?
  Reflektif Profil Tanımlama,
  Beden Analizleri,
  Yüz Analizleri,
  Jest ve Mimik Analizleri,
  Yalan,
  Statik Profil Tanımlama,
  Hormonlar,
  Bedensel Çıkarımlar,
  Psikofizyolojik Nedenler,
  Ses,
  Kıyafet,
  İnsan Sınıflandırılması…
  İleri düzey reflektif profil tanımlama
  İleri düzey Beden Analizleri
  İleri düzey Yüz Analizleri
  İleri düzey Jest ve Mimik Analizleri
  İleri düzey Yalan Analizi
  İleri düzey Statik Profil Tanımlama
  İleri düzey Hormonlar
  İleri düzey Bedensel Çıkarımlar
  İleri düzey Psikofizyolojik Nedenler ve çıkarımlar
  İleri düzey Ses Analizi
  Kokular
  İleri düzey Kıyafet Okuma, renkler
  İleri düzey İnsan Sınıflandırılması

 • Eğitmen

  Mehmet Fatih HANOĞLU
  Uygulamalı Dil bilimci, Masal Terapisti, Gazeteci, Profil Tanımlama Uzmanı

  Hatay’ın Antakya ilçesinde doğdu. Çocukluğundaki en büyük şanslarından biri gezmeyi seven ebeveynleriydi. Henüz çok küçükken on binlerce kilometre seyahat etmişti. Tüm ülkeyi lise yıllarında tamamen gezme fırsatı elde etmişti. Yüksek öğrenime başladığında bu alışkanlığına da devam etti. Yurt dışına doğru açıldı. Bu seyahatleri sırasında sürekli okumaya zaman ayırdı.

  Öğrenmeye devam edebilmek için farklı şehir ve ülkelerdeki üniversitelerde onlarca eğitime katıldı. Hayatı bu nedenlerle bir öğrenme yolculuğu olarak gördüğünü söylemektedir. Dilbilim, bilim ve felsefeye açılan kapısı oldu. Her ne kadar farklı bölümler okumuş olsa da bilimsel bakış açısını dilbilimine borçlu olduğunu söylemektedir. İlk yıllarda Türk dil bilimi ile ilgilendi. Daha sonraları ise İngiliz veAmerikan dil bilimine merak sardı. Bu merakına 2007 yıllarında uygulamalı dilbilim alanları; psikodilbilim, nöro dilbilim, adli dilbilim dalları eklendi. Bu alanlarda da eğitimler alarak kendini uzmanlaştırmaya ve daha ileriye taşımaya çalıştı.

  İnsanı ve insana özgü her şeyi merak ediyordu. Davranış bilimlerine ve antropolojiye merak sardı. 2008 yıllarında Hipnoz ile tanıştı. İlk önceleri sadece hipnozun dili ile ilgilenirken daha sonra kendini bu konuda eğitimden eğitime giderken buldu. Profil tanımlama, yüz-mimik-jest eğitimleri aldı. İleri düzey yalan eğitimlerine katıldı. Adli bilimler ile ilgilendi. Bu arada binlerce seminere, panele ve konferansa konuşmacı olarak katıldı. 2018 yıllarına kadar emniyetten cezaevlerine, üniversitelerden sivil toplum
  örgütlerine, özel okullardan dershanelere çok farklı kurumlara çok farklı konularda eğitimler verdi.

  2012-2016 yılları arasında beş yüzün üzerinde makaleyi çeşitli gazetelerde köşe yazarı olarak yayımladı. Bu yayınlara ek olarak 4 kitap yayımladı. Basın cemiyetine katıldı. Uluslararası akademik bir dergi olan Ressjournal da bu süreçte ortaya çıktı. Profil analiz uzmanları derneği onursal başkanı oldu. Üretmeye ve öğrenmeye devam eden bir profesyonel öğrenci olarak kendini tanımlamaktadır.
  DEVAM EDEN PROJELERİ
  Profil Analiz Uzmanları Arge ve Danışmanlık Derneği (Profiler) Onursal Başkanı
  Ress Journal Kurucu (Route Educational & Social Science Journal)
  Af Terapi Derneği (Başkan Yardımcısı)
  Hatay Basın ve Gazeteciler Cemiyeti (Başkan Yardımcısı)
  Uluslararası Kalite Koçluk ve Girişimcilik Derneği (Denetim Başkanı)
  Rota Bilim Araştırma ve Geliştirme Derneği (Başkan Yardımcısı)
  GEÇMİŞ PROJELERİ
  Hanoğlu Özel Eğitim ve Danışmanlık Ltd Şti Kurucu
  Rota Kariyer Eğitim ve Danışmanlık Şti Kurucu
  Hedd Başkanlığı
  Çoğul Çocuklar Derneği Başkan Yardımcılığı
  Adlev Eğitmenliği
  Antakya Profesyonel Danışmanlık Kurumu Kurucusu
  ESERLERİ
  Profil Tanımlama (İnsan Tanıma Rehberi – Kitap)
  Yalan Dili ve Edebiyatı (Dorlion Yayınları – Kitap)
  Farkındalık Dili (Şafak Ofset- Kitap)
  Muhayyile (Şafak Ofset – Öykü Kitabı)
  Paradigmasal (Global- Öykü Kitabı)
  ALMIŞ OLDUĞU EĞİTİMLER
  KURUM / BÖLÜM / BELGE
  *L. Avrupa Üniversitesi (Sanat ve Bilim Fakültesi- T. Dilbilim)
  *Fırat Üniversitesi (İnşaat)
  *Başkent Üniversitesi (Dil ve Konuşma Bozuklukları)
  *Adana Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi (Dil ve Konuşma Bozuklukları)
  *Akdeniz Karpaz Üniversitesi (Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitici Eğitimi)
  *N. Pazar Üniversitesi (Global Master Of Business Administration) Global MBA
  *Uludağ Üniversitesi (Eğitici Eğitimi)
  *Sakarya Üniversitesi (Profil Tanımlama)
  *The Open University (Adli Psikoloji)
  *Dr. David J. Liebarman (FBI Danışmanı) (Temel ve İleri Düzey Yalan Algılama Eğitimi)
  *Uluslararası Terapistler Kurumu (IAOTH) Elmira Strange, Mphil (Psy) (Adli Psikoloji)
  *Avrupa Laboratuvar Akreditasyonu Kurumu (Psikolojik Rahatsızlıklar Eğitimi)
  *Haliç Üniversitesi (Sanat Terapisi)
  *Adnan Menderes Üniversitesi (Masal Terapisi)
  *Orta Doğu Teknik Üniversitesi (Liderlik)
  *Gebze Teknik Üniversitesi (Diksiyon)
  *Anadolu Üniversitesi (Sosyal Hizmetler)
  *N. Academy Teacher Training School (Amerika) (Tesol)
  *Milli Eğitim Bakanlığı- Mesleki Eğitim Merkezi (Usta Öğreticilik)
  *Milli Eğitim Bakanlığı (Drama Eğitimi)
  *Milli Eğitim Bakanlığı (Liderlik Eğitimi)
  *Milli Eğitim Bakanlığı (Yönetici Asist.)
  *Hatay Büyükşehir Belediyesi (Hatmek-İletişim)
  *Uluslararası Profesyonel Kurumlar Konsorsiyomu (İş ve Çalışma Psikolojisi)
  *ISO-IAF (Kalite Yönetimi Uygulayıcılığı)
  *International Psychological Association (Dil ve Konuşma Bozuklukları)
  *Konuşma Engelliler Federasyonu (Dil ve Konuşma Etkinlikleri)
  *Yaprak Psikiyatri (Okul Öncesi Hizmet İçi Eğitim)
  *Livcon Learning Academy (Hipnoz Uygulayıcılığı) – (Profesyonel Koçluk)
  *Uluslararası Koçluk Federasyonu (Koçluk)
  *Renaissance Academy -Libby Seery (Sanat Terapisi)
  *Kigeder- İnsan Kaynakları

 • Tanıtıcı Video

 • Sıkça Sorulan Sorular

  1. Eğitim Formatınız Nedir?

  Eğitimlerimizi 4 farklı şekilde; dökümanlı eğitimler, videolu eğitimler, canlı yayın eğitimleri ve yüzyüze eğitimler olarak sizlere sunmaktayız.

  2. Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

  Eğitim sayfasında gördüğünüz ‘’Hemen Başvur’’ kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde telefon aracılığı ile geri dönüş sağlayacaktır.

  3. Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

  Türkiye’de ki tüm eğitim firmalarından farklı olarak sizlere kişiye özel, kaliteli ve geniş bir otomasyon sistemi hazırladık. Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile derslerinize buradan ulaşabileceksiniz. Kişiye özel sisteminize cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

  4. Eğitimlerime Ne Kadar Süre Online Erişim Yapabileceğim?

  Eğitimin müfredatının süresine göre online erişiminiz sürenin 3 katı süresinde olacaktır.

  5. Eğitim Videolarını İzleme Sınırım Var Mı?

  Videolarınızı açık olduğu tarihler içerisinde sınırsız kez izleyebilirsiniz. Eğitime kayıt olduğunuz ilk andan itibaren danışmanlarımız tarafından takibi yapılmaktadır.

  6. Sınav Formatı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

  Sınavlarımız online bir şekilde çoktan seçmeli (TEST) olarak gerçekleşiyor.

  7. Sınavdan Geçme Notum Nedir?

  60 puan sınavdan geçmeniz için yeterli olacaktır.

  8. Sınava Kaç Kez Girme Hakkım Var?

  Sınavlara 3 kez girebilirsiniz.

  9. Eğitimlerimi Tamamladığımda Herhangi Bir Belge Alacak Mıyım?

  Eğitimlerinizi tamamladığınız programına göre Uluslararası Onaylı ve Üniversite onaylı sertifikaya sahip olacaksınız.

  10. Sertifikam Ne Zaman Ve Nasıl Gönderilecek?

  Eğitimin süresini doldurup, eğitimi tamamladıktan sonra bir sınava tabii tutulacaksınız. Bu sınavdan başarılı olduğunuz takdirde en geç 1 ay içerisinde sertifikanız kargo ile sizlere gönderilecektir.

  11. Nasıl Ödeme Yapabilirim, Taksit Seçeneği Bulunuyor Mu?

  Ödemeleriniz için Via Akademi size birçok imkân sunacak ve sizin için uygun olan ödeme yöntemini kullanabileceksiniz. Dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme imkânı da sunuyoruz.

  12. Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım?

  Via Akademi’nin genç ve dinamik eğitim danışmanı kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Hemen Başvurun!

Lisans ve Akreditasyonlar

Back to top of page