Nefes Koçluğu Eğitimi

Nefes koçları kişinin farkında olmadan edindiği bu nefes alma alışkanlıklarını analiz ederek, nefes alma alışkanlıklarının kişilere olan negatif etkilerini profesyonel tekniklerle ortadan kaldırmaya çalışan profesyonellerdir.

Hemen Başvurun
Size Geri Dönüş Yapabilmemiz İçin Gereklidir
 • Kurs Tanımı

  Altınbaş Üniversitesi Onaylı Nefes Koçluğu Eğitimi Hakkında

  Nefes almak hayatımızı devam ettirebilmek için otomatik olarak yaptığımız bir eylemdir. Ancak doğru nefes almak hayat standartlarımızı artırarak bizleri daha mutlu bireyler haline getirmektedir. Nefes Koçluğu nedir konusu ise bu alanda sıkıntılar yaşayan kişilerin sorunlarını çözen insanlar olarak bir tanım bulabilmektedir. Çünkü nefes koçları nefes almayı kaliteli şekle getirerek insanların hayat felsefelerini değiştirmektedir.

  Nefes yaşamın ilk deneyimidir. Tüm canlıların doğumundan ölümüne kadar akan bir süreçtir. Hayatta kalmak ve bedeni enerji etmek için nefes alışverişini gerçekleştiririz. Yaşam mücadelesinin başlaması ile birlikte uyku, beslenme, bir takım sağlık problemleri ve duygusal etkilerden dolayı doğal nefesimizi kaybederiz. Doğal nefesi kaybettiğimiz süreçte olumsuz bir çok etkisini, bedenimizde ve ruhumuzda yıllarca görebiliriz. Bu evrede doğru nefes alma teknikleri ile farkındalığımızı ve yaşam kalitemize yeniden kavuşabiliriz.

  Doğru nefes ile;

  ü Stresi ve kaygıyı azaltır,

  ü Motivasyonu arttırır,

  ü Şarkı söyleme, uzun ve akıcı konuşmayı sağlar,

  ü Ağrıları azaltır,

  ü Kalbimize bakım yapar Vb…

  Nefes Koçluğu online eğitimlerimiz yukarıda ve daha çok fazlası fayda ile kursiyerlerimize nefes almanın önemini kavratmaktadır. Nefes farkındalığını bilen kursiyerlerimiz aynı zamanda bilinen teknikleri danışanlarına anlatmanın eğitimlerini de görmektedir. Nefes almak aynı zamanda bilinçaltı eğitimlerini de kapsadığından ötürü derslerimiz oldukça farklı ve gerekli olan konuların tamamını içermektedir.

  Nefes Koçu Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?
  Nefes koçu olmak için öncelikle eğitim kurumumuzda verilen Nefes Koçluğu Eğitimine kayıt yaptırmalısınız. Kursumuzda verilen koçluk eğitimi oldukça kapsamlıdır. Bu sayede kursiyerlerimiz eğitimlerini tamamladıklarında manyetik şifadan spora kadar pek çok alanda nefes koçluğu yapacak seviyeye ulaşabilmektedir.

  Nefes Koçluğu kursumuzda öğrencilerimiz farklı seminerler verme potansiyeline de erişebilmektedir. Kursun tamamlanmasından sonra ilerlenmek istenen kariyer kursiyerlerimiz tarafından belirlenmektedir. Nefes Koçluğu sertifikası sayesinde öğrencilerimiz nefes alma teknikleri alanında bireysel olarak danışmanlıklar da yapabilmektedir. Üstelik kursiyerlerimiz bu teknikleri danışanlarına öğreterek onların kariyerlerini de daha iyi yerlere getirebilmektedir. Çünkü bilinmese de doğru nefes almak tazelenmenin anahtarıdır. Tazelenmek ise insanlara bir şifa sağlayarak onların hayata daha sıkı sarılmalarını sağlamaktadır.

 • Kimler Katılabilir

  – Hayatından sinir ve stresi azaltmak isteyen,

  – Doğru nefes yöntemleriyle enerjisini yönetmek isteyen,

  – Değişime ve gelişime açık, istekli kişiler bu program ile kendi gelişimlerine yardımcı olabilirler. Meslek hayatında kazanımda olmak isteyen;

  – Psikologlar, Pdr’ler, Sağlık Çalışanları, Eğitmenler, Öğretmenler, Emniyet çalışanları ve hatta insan ile ilişkisi olan tüm meslekteki kişiler bu programa katılmayı tercih edebilirler. Bu işi meslek olarak benimsemek isteyen kişilerde bu eğitime katılabilir.

  Nefes Koçluğu eğitimimiz 40 saat 2 aylık bir programdır. Program sonunda başarılı olan kişilere onaylı Nefes Koçluğu sertifikası verilecektir.

 • Ders İçeriği

  1) Tanışma, Nefese Merhaba, Alıştırmalar ve Meditasyon

  2) Doğru Nefesle Buluşma, Alıştırmalar ve Meditasyon
  3) Nefes Tekniklerine Giriş ve Meditasyon
  4) Dönüşümlü Burun Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
  5) 3.1 Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
  6) Zihin Performansını Arttırma, Alıştırmalar ve Meditasyon
  7) Duyguları Yönetme Tekniği, Alıştırmalar, İmgeleme Çalışması ve Meditasyon
  8) Endişe ve Kaygı Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
  9) Sufi Nefesi, (Temizlenme Arınma Şifalanma) , Alıştırmalar ve Meditasyon
  10) Kare Nefes (Bilinç ve Bilinçaltı Çalışması, Olumlamalar) , Alıştırmalar ve Meditasyon
  11) Nefesinle Buluşma, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon
  12) Şifa Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
  13) Uykusuzluk Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
  14) Enerji (Köprücük kemiği) Nefesi, Alıştırmalar, Olumlamalar ve Meditasyon
  15) Timus (Hayatın Döngüsünü Olumluya Çevirme) Nefesi, Alıştırmalar, Olumlamalar veMeditasyon
  16) Gevşeme (Zihin ve Nefes Buluşması) Nefesi, Alıştırmalar ve Meditasyon
  17) Genel Nefes Çalışmaları, Alıştırmalar

 • Eğitmen

  Gamze GÖZALAN
  Nefes Koçu

  1962 yılında Kocaeli’de dünyaya geldi. İstanbul Belediyesi Konservatuarında tiyatro eğitimi aldı. Beş yaşından itibaren profesyonel olup, tiyatronun yanı sıra dublaj, reklam, sinema filmleri ve TV dizilerinde rol aldı.

  50 yaşından sonra radikal kararlar alarak tiyatro sanatçılığını geride bıraktı ve kişisel gelişim dünyasına adım attı.

  Kişisel gelişim konusunda NLP (Neuro Linguistic Programming-Duyu Dili Programlama)  Practitioner (Uygulayıcı) , NLP Master (Usta) ve NLP Trainer (Eğitmen) eğitimleri aldı. Bu eğitimlerin yanı sıra Nefes Koçluğu, Yaşam Koçluğu, İlişki Koçluğu, EFT (Emotional Freedom Technique-Duygusal Özgürleşme Tekniği) Uygulayıcılığı, Access Bars Facilitator (Uygulayıcı) ve Access Bars Trainer eğitimlerini de tamamlamıştır. Halen almakta olduğu Mandala eğitimi devam etmektedir.

 • Tanıtıcı Video

 • S.S.S.

  1. Eğitim Formatınız Nedir?

  Eğitimlerimizi 4 farklı şekilde; dökümanlı eğitimler, videolu eğitimler, canlı yayın eğitimleri ve yüzyüze eğitimler olarak sizlere sunmaktayız.

  2. Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Olabilirim?

  Eğitim sayfasında gördüğünüz ‘’Hemen Başvur’’ kısmından başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız size en kısa süre içerisinde telefon aracılığı ile geri dönüş sağlayacaktır.

  3. Eğitimlere Nereden Ulaşabiliriz?

  Türkiye’de ki tüm eğitim firmalarından farklı olarak sizlere kişiye özel, kaliteli ve geniş bir otomasyon sistemi hazırladık. Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile derslerinize buradan ulaşabileceksiniz. Kişiye özel sisteminize cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarınız üzerinden ulaşabilirsiniz.

  4. Eğitimlerime Ne Kadar Süre Online Erişim Yapabileceğim?

  Eğitimin müfredatının süresine göre online erişiminiz sürenin 3 katı süresinde olacaktır.

  5. Eğitim Videolarını İzleme Sınırım Var Mı?

  Videolarınızı açık olduğu tarihler içerisinde sınırsız kez izleyebilirsiniz. Eğitime kayıt olduğunuz ilk andan itibaren danışmanlarımız tarafından takibi yapılmaktadır.

  6. Sınav Formatı Nedir, Nasıl Gerçekleşir?

  Sınavlarımız online bir şekilde çoktan seçmeli (TEST) olarak gerçekleşiyor.

  7. Sınavdan Geçme Notum Nedir?

  60 puan sınavdan geçmeniz için yeterli olacaktır.

  8. Sınava Kaç Kez Girme Hakkım Var?

  Sınavlara 3 kez girebilirsiniz.

  9. Eğitimlerimi Tamamladığımda Herhangi Bir Belge Alacak Mıyım?

  Eğitimlerinizi tamamladığınız programına göre Uluslararası Onaylı ve Üniversite Onaylı sertifikaya sahip olacaksınız.

  10. Sertifikam Ne Zaman Ve Nasıl Gönderilecek?

  Eğitimin süresini doldurup, eğitimi tamamladıktan sonra bir sınava tabii tutulacaksınız. Bu sınavdan başarılı olduğunuz takdirde en geç 1 ay içerisinde sertifikanız kargo ile sizlere gönderilecektir.

  11. Nasıl Ödeme Yapabilirim, Taksit Seçeneği Bulunuyor Mu?

  Ödemeleriniz için Via Akademi size birçok imkân sunacak ve sizin için uygun olan ödeme yöntemini kullanabileceksiniz. Dilerseniz taksitli bir şekilde ödeme imkânı da sunuyoruz.

  12. Sorun Yaşadığımda Nasıl Destek Alırım?

  Via Akademi’nin genç ve dinamik eğitim danışmanı kadrosuna istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Hemen Başvur

Lisans ve Akreditasyonlar

Back to top of page