1990 Erzurum doğumlu olan Merve GÜLEN,  2012 yılında Atatürk Üniversitesi Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü  bitirdikten sonra 2015 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi/İşletme bölümünden  mezun oldu. Şu an Anadolu Üniversitesi Tıbbi Sekreterlik bölümünde uzaktan eğitimine devam etmektedir. 2009 yılından beri sağlık alanında Veri Giriş Kontrol İşletmeni olarak çalışmakta olan Merve Gülen, hastane faturalandırma biriminde görev almış (3,5 yıl), nöroloji-psikiyatri birimi yataklı servislerinde çalışırken hasta gözlemleme fırsatı edinmiş (7 yıl) , ultrasonografi biriminde raportörlük yaptığı sırada gebe izlemlerine eşlik etmiş (2 yıl) ve şu an hastane yönetim biriminde ‘Yönetici Performans Değerlendirme Sistemi’ üzerine çalışmaktadır.

Evli ve iki çocuk sahibi olan Merve Gülen, 2016’dan itibaren anne-bebek konulu bir çok eğitime katılmış, annelerin ve bebeklerin destekçisi olmayı kendine ilke edinmiştir.

2019 yılında Via Akademi ‘den aldığı Doğum Koçluğu ve Emzirme Koçluğu eğitimlerinin ardından Eğitici Eğitimi kurslarına da katılarak Doğuma Hazırlık ve Emzirme Eğitmeni olarak anne ve bebeklerle çalışmaya başladı. Aynı zamanda Emzirme ve Bebek Bakımı’ nın tamamlayıcı eğitimi olan Bebek Spa ve Masaj Teknikleri eğitimini de alarak bilgi ve tecrübelerinin kombinasyonundan doğan mini  atölyeler düzenlemeye başladı.

Şu anda kariyerine sağlık bünyesindeki görevinden ayrı,  Doğuma Hazırlık Eğitmeni-Emzirme Danışmanı olarak devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler;

Doğum Koçluğu- Aslı Sedef KIRAÇ (Altınbaş Üniversitesi)

Emzirme Koçluğu- Aslı Sedef KIRAÇ (Altınbaş Üniversitesi)

Bebek Spa ve Masaj Teknikleri – Sevilay KURT (Türk Sağlık Vakfı)

Yaşam Koçluğu- Umut ESEN (Altınbaş Üniversitesi)

Eğiticinin Eğitimi- Umut ESEN (Altınbaş Üniversitesi)

Mentör Koçluk- Umut ESEN (UE Akademi)

Verdiği Eğitimler;

Doğuma Hazırlık

Emzirme ve Bebek Bakımı

Bebek Spa ve Masaj Teknikleri

Back to top of page