1993 Bursa doğumlu olan Zübeyde Ezgi ERÇELİK, 2015 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümünü bitirdikten sonra Ankara’da çalışma hayatına başladı.
2015-2016 yılları arasında Özel Yüce Okulları’nda okul hemşiresi olarak çalıştıktan sonra İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’ne çocuk acil hemşiresi olarak atandı. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. 2017 yılında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı ve 1,5 sene çalıştıktan sonra doktora eğitimi için Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak geçici görevlendirme ile atandı. 3 sene Ege Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne geri döndü. Şu an Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde doktora tez aşamasındadır.

Aldığı Eğitimler;
IAIM Bebek Masajı Eğitmenlik Eğitimi- Ewa Westman (İstanbul) (2019)
Diabetes Self Management Education and Support on Blood Glucose And Ketones Monitoring- Kapodistrian University of Athens (2018)
Neonatal Resuscitation- Kapodistrian University of Athens (2018)
The Unconscious Child- Kapodistrian University of Athens (2018)
Çocuk Resimleri Analizi- İzmir (2018)
Hemşirelik Süreci Eğitimi- Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi (2018)
SPSS Uygulamalı Temel Düzey İstatistik- İstar Araştırma Eğitim Danışmanlık (2018)
Diyabetli Çocuğun Eğitiminde Farklı Eğitim Modelleri- 2. Uluslararası 7. Ulusal Pediatri Hemşireliği Kongresi (2019)
Çocuklarda İleri Yaşam Desteği (ÇIYAD) Kursu- 2. Uluslararası 7. Ulusal Pediatri Hemşireliği Kongresi (2019)

Verdiği Eğitimler;
Bebek Masajı

Back to top of page