Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi

Uzaktan Eğitim Online Eğitim + Süpervizyon Eğitimi: 100 Saat

MERHABA!

Bir insanın sağlıklı yaşayabilmesi için birçok faktör vardır. Çevre koşulları, genetik, yaşam standartları ve beslenme gibi. Ama bunlardan en önemlisi beslenmedir. 2017 ‘de yapılan bir araştırmaya göre sağlıklı, zinde, mutlu ve uzun yaşamın en büyük bileşeni sağlıklı beslenmedir. Bu programda sağlıklı beslenmenin püf noktalarını ve koçluk ilkelerinin öğrenek koçluk yapabileceksiniz.
Programda, beslenme nedir, beslenmenin önemi, besin öğeleri nelerdir, makro ve mikro besinler, karbonhidrat proteinler yağlar mineral ve vitaminleri işleyeceğiz.
Ayrıca hangi besinde hangi besin öğelerinin olduğun ne yoğunlukla bulunduğunu vücut tarafından emilimini yetişkin bireylerin besin öğelerine ihtiyaçlarını da öğreneceksiniz.
Ve besin gruplarını kullanarak dengeli bir beslenme programı nasıl yapılır nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında da bilgi sahibi olacaksınız
Ve hangi besinden hangi besin öğeleri alabileceğinizi besinlerde bu öğeler ne yoğunlukla bulunduğunu bunların emilimi vücut tarafından kullanımı ve yetişkin bir insanın ortalama olarak ihtiyaçlarını öğreneceğiz.
Bizler ise bu eğitimde daha çok sağlıklı yetişkin bir bireyin nasıl beslenebileceğini ve ne gibi şeylere dikkat etmesi gerektiğini öğreneceğiz. Besin gruplarını dengeli şekilde nasıl kullanabiliriz kaç kalori almamız gerekiyor ne kadar protein yağ karbonhidrat almamız gerekiyor sağlıklı bir öğün nasıl hazırlanır konuları üzerinde duracağız.

Görüşmek dileğiyle…

Ömer Faruk KORKMAZ – Diyetisyen

Şimdi Başvur

Örnek Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifikalarımız

Tek Eğitim İki Sertifika Sadece Via Akademi'de!
Üniversite Onaylı E-Devlet'te Sorgulanabilir Sertifika
Uluslararası Geçerli Sertifika
 • EĞİTİM SÜRESİ

  Via Akademi digital etkileşimli asenkron dersler, yüz yüze dersler ve canlı derslerle size eşsiz bir öğrenme deneyimi sunar.

  100 saatlik eğitim süresi boyunca etkileşimli ders videoları yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi!

 • EĞİTİM YERİ

  Eğitim alanında uzman eğitmenler tarafından verilir. Eğitimler online olarak düzenlenmektedir. Canlı dersler sırasında canlı grup sohbetlerine katılabilirsiniz. Eğitmen ile ders sırasında iletişim halinde olabilirsiniz. Oldukça verimli geçen dersler tamamlandıktan sonra eğitmen tarafından ödevler istenir. Dersler genellikle akşam saatlerinde, çalışanları göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Video erişimleri sayesinde kaçırdığınız dersleri tekrar izleme imkanına da sahipsiniz. Eğitim başarıyla tamamlandıktan sonra Enstitü tarafından sertifika sınavı uygulanmaktadır. Sertifika sonucunuza göre başarılı olduysanız Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Eğitim süresince ihtiyacınız; bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon olacaktır. Derslere erişim için aktif bir internet bağlantınızın olması gerekecektir.

 • KİMLER KATILABİLİR ?

  Diyetisyenler,
  Gıda mühendisleri,
  Doktorlar,
  Ebeler,
  Psikologlar,
  Psikolojik danışmanlar,
  Hemşireler,
  Ebeler,
  Sosyal hizmet uzmanları,
  Çocuk gelişim uzmanları,
  Aile danışmanları,
  Sağlıklı Beslenme Koçluğunu meslek edinmek isteyen kişiler
  Beslenme düzeni sağlayarak yaşamanı daha sağlıklı, hayatını daha verimli ve keyifli yaşamak isteyen herkes bu eğitimi alabilir.

 • İSTİHDAM ALANLARI

  Beslenme Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına katılan kursiyerler eğitimlerini tamamladıklarında beslenme koçluğu eğitimi sertifikasına hak kazanırlar ve mesleki yeterliliğe sahip olarak,
  Özel Spor Merkezlerinde,
  Diyet Merkezlerinde,
  Koçluk Merkezlerinde,
  Özel Hastanelerde,
  Sağlık kabinlerinde,
  Özel Okullarda,
  Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren merkezlerde beslenme koçu olarak çalışabilirler.
  Beslenme Koçluğu mesleğinde kariyer planlayan bireyler sitemizden eğitimimize hemen başvurabilirler.

 • DETAYLI KONU İÇERİKLERİ

Beslenme İlkeleri
Besin Öğeleri
Besin Grupları
Enerji İhtiyacı Ve Enerji Hesaplamaları
Metabolizma, Enzimler, Hormonlar
Öğün Planlama
Menü Planlama
Beslenme Modelleri
Yaş Gruplarına Göre Beslenme
Özel Durumlarda Ve Hastalıklarda Beslenme
Beslenme Bozuklukları
Sağlıklı Beslenme Ve Fiziksel Aktivite
Beslenme Koçluğu Nedir
Beslenme Koçunun Sınırlılıkları
Kimlere Beslenme Koçluğu Yapılır
Beslenme Koçunun Ve Birlikte Çalışabileceği Diğer Meslekler
Örnek Koçluk Videolar
Uygulamalı Beslenme Koçluğu Örnekleri
Vaka Örnekleri Üzerinden Beslenme Koçluğu

EĞİTİMİN AMACI

Sağlıklı beslenme koçluğu; yaşamın her döneminde sağlığın korunması, geliştirilmesi ve kronik hastalıkların önlenmesi için gereklidir. Beslenme konusunda bilgi kirliliğinin yoğun olduğu günümüzde, yeterli ve dengeli beslenme konusunda doğru bilgileri veren, bilimsel kanıtlara dayalı olarak önerilerde bulunan bir kaynağın olması büyük önem taşımaktadır. Beslenme rehberleri; sağlıklı beslenmede yaş, cinsiyet ve bireyin fizyolojik durumuna göre günlük tüketilmesi gerekli olan enerji ve besin ögeleri ile bunların sağlayacağı besin miktarları konusunda bilgi verir. Tüm katılımcılarımızı Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifika programına davet ediyoruz.

EĞİTMEN

Ömer Faruk KORKMAZ – Diyetisyen

Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında Diyetisyen olarak mezun oldum.

Eğitim hayatım boyunca İETT, Medipol Mega Hastanesi ve Medipol Koşuyolu Hastanesinde yetişkinlere ve çocuklara diyetisyenlik hizmeti verdim. Doğa Koleji ve Enka Okulları’nda kurum diyetisyenliği yaptım. Son olarak Enka Spor Okulları’nda atletizm, yüzme ve tenis branşları üzerine sporcu diyetisyenliği yaparak stajımı bitirdim.

Bitirme tezimi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İstanbul’daki 3 huzurevinde ve 71 yaşlı birey üzerinde beslenme durumlarının saplanması üzerine yaptım.

İlk iş deneyimim ise Farmatek firmasında sporcu beslenmesi ve besin takviyeleri üzerine 6 aylık bir çalışma oldu.

Sonrasında İzmir’de Yaşam Tıp Merkezi adı altında poliklinik diyetisyeni olarak görev yapmaya başladım. İzmir Menemen’de 1 yıllık poliklinik hizmetim boyunca 700 den fazla kişiye danışmanlık yaparak İzmir bölgesinde toplamda 10.000 kg dan fazla kilo düşüşü sağladım.

Sonrasında Prof. Dr. Serdar Kaçar ile birlikte obezite cerrahisi ve beslenmesi üzerine 5 yıl boyunca birlikte çalıştık.
Bu süreç boyunca tüm mide ameliyat, mide botoksu, gastrik bypass gibi cerrahi işlemler olan hastalara danışmanlık yaptım. Ayrıca özel olarak dışarıdan danışan da kabul ettim. Bu süreçte 10 dan fazla bu alanda çalışacak diyetisyen yetiştirdim. Ve binlerce kilo kaybı sağladım.

2020 yılında ise kendi ofisimi açtım. Şu an İzmir Bayraklı’da kendi ofisimde özel danışmanlık vermeye devam ediyorum.

İş hayatı dışında yüzme, fitness, boks, doğa yürüyüşü, fotoğrafçılık yapıyorum. Yemek yapmayı ve gülümsemeyi seviyorum.

Şimdi Başvur

SIK SORULAN SORULAR

 • 1-Eğitimi Nasıl Alıyoruz?

  Eğitimlerimiz etkileşimli ders videolarınızın yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi ! Dilediğiniz zaman derslerinizi izleyebilir, kaçırdığınız canlı derslerinizin tekrarlarına öğrenci panelinizden ulaşabilirsiniz.

 • 2-Sertifikalarımız E-devlette Görünüyor Mu?

  Evet, eğitimi tamamladığınızda sertifikanız adresinize ıslak imzalı ve basılı olarak kargo ile gönderilmektedir ve belge size ulaşır ulaşmaz e devletinizden sorgulatabilirsiniz.

 • 3-Online Dersler Ne Sıklıkta Oluyor?

  Eğitmenlerimiz her 2 haftada bir sizlere canlı dersler açıyor böylece sormak istediğiniz soruları rahatlıkla sorabilir ve eğitmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte interaktif bir eğitim sürecinden geçebilirsiniz.

 • 4-Sınavlar Nasıl Oluyor, Başarısız Olursam Telafisi Var Mı?

  Sınavlarınız online, çoktan seçmeli ve teorik sınavlar olarak yapılıyor ve evet olur da başarısız olursak sınavlara 3 defa katılma hakkınız bulunuyor.

 • 5-Canlı Dersler Hangi Saatlerde Oluyor, Katılamazsam Ne Olur?

  Canlı derslerimiz siz öğrencilerimiz gün içerisinde müsait olamayabilirsiniz diye akşam saatlerinde yapılıyor, eğer saatinde katılamazsanız sisteminize kaydediliyor sonradan izleyebilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız dersin telafisini ücretsiz olarak eğitim danışmanlarından talep edebiliyorsunuz.

 • 6-Sertifikam Elime Ne Zaman Ulaşır?

  Eğitim sınavınızı başarı ile tamamladıktan 15 gün sonra sertifikalarınız adresinize kargo ile gönderilmektedir.

 • 7-Eğitimi Tamamladıktan Sonra Dersleri Tekrar Etmek İstersem Nasıl Oluyor?

  Eğitim panellerinizi talep ettiğiniz müddetçe ücretsiz olarak uzatabilirsiniz böylece her istediğinizde ders videolarınıza ulaşabilirsiniz.

 • 8-Eğitim Süresi Boyunca İrtibatta Olabileceğim Birisi Var Mı?

  Her öğrencimiz için eğitmenlerimiz dışında alanında profesyonel Uzman Eğitim Danışmanlarımız bulunuyor, böylece eğitimde kendinizi asla yalnız hissetmiyorsunuz.

 • 9-Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

  Ödemeler konusunda peşin ödeme, kredi kartı ile ödeme, taksitli ödeme gibi seçeneklerimiz bulunuyor. Bütçenize en uygun ödeme planı ne ise sizlere o şekilde yardımcı oluyoruz.

 • 10-Eğitim Sonunda İş Bulma Konusunda Yardımcı Oluyor Musunuz?

  Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz dilerlerse CV lerini Via Akademi CV bankasına yükleyebilir böylece işverenler internet sitemizden mezun öğrencilerimize ulaşabilirler. Ayrıca bazı eğitimlerimizde eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize staj imkanları da sunuyoruz.

LİSANS VE AKREDİTASYONLAR

Back to top of page