Aşçılık ve İşletme Yönetimi Eğitimi (Stajlı)

Örgün Eğitim / Uzaktan Eğitim + Canlı Eğitim / Stajlı Destekli!

MERHABA!

Neden Gastronomi?

Nedeni aslında basit gibi gözüken ama bir buz dağı gibi altında daha büyük şeyler barındıran bir konu Gastronomi!

Sağlık dalında, Gastroentoloji Sanatsal fotoğrafçılıkta, yemek fotoğrafçılığı, yemek stilistliği (Food Styling) Kültürde, yemek kültürü Zanaat ise, Aşçılık Ticarette, Yiyecek İçecek İşletmeciliği Mühendislikte, Gıda mühendisliği gibi birçok dalları bulunan, günümüzün en popüler kavramı Gastronomi!
Topraktan sofraya tam bir serüven, insan sağlığına en büyük dokunuşu yapan, bembeyaz önlüklü doktorlar gibi, insan boğazından geçen gıdalar ile meşgale olunan bir dal Gastronomi ve bembeyaz giyinen diğer meslek dalı!

Bu eğitimlerde topraktan sofraya olan hikayenin belli kısımlarını detaylı bir şekilde inceleyeceğiz; Yiyecek içecek işletmeciliği, lokasyon analizleri, consept kurulumu, menü ve menü mühendisliği, Mal alım süreçleri, Temek mutfak eğitimi, bıçak kullanma teknikleri, pişirme teknikleri, ana soslar, etler vs.. Servis standartları, sunum teknikleri gibi birçok konu bu eğitimlerde sizlerle. İşin mutfağında olmak tabiri vardır ya, işte bu sözün tam karşılığı, işinizin mutfağında nasıl olunması gerektiğinin örnekleri ile uygulamalı eğitimleri sizler için hazırladık.

Görüşmek dileğiyle…

Ahmet KARAMAN – ŞEF

Şimdi Başvur

Örnek Aşçılık Eğitimi Sertifikalarımız

Tek Eğitim İki Sertifika Sadece Via Akademi'de!
Üniversite Onaylı E-Devlet'te Sorgulanabilir Sertifika
Uluslararası Geçerli Sertifika
 • EĞİTİM SÜRESİ

  Via Akademi digital etkileşimli asenkron dersler, yüz yüze dersler ve canlı derslerle size eşsiz bir öğrenme deneyimi sunar.

  256 saatlik eğitim süresi boyunca etkileşimli ders videoları yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi!

 • EĞİTİM YERİ

  Eğitim programımız uzaktan eğitim (internet üzerinden) olup Türkiye’nin her yerinden katılım sağlayabilirsiniz.

 • KİMLER KATILABİLİR ?

  Aşçılığı profesyonel bir meslek olarak yapmak için, profesyonel mutfak süreçlerindeki tüm temel bilgi ve pratik donanıma hakim olmak isteyen 19 yaş üst kişiler. (41 – 49 yaş grubu stajsız programa katılabilir.)

 • İSTİHDAM ALANLARI

  Eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerler; “09.05.2018 Tarihinde 7141 No İle Çıkarılan Kanuna istinaden; Bakanlıkça Belirlenen Kurs Programlarını Başarıyla Tamamlayanlar Aldıkları Kurs Bitirme Belgeleriyle Tamamladıkları Programlara İlişkin İş yerlerinde Çalışabilir ve İş yeri açabilirler. Bu durumda Olan Kişilerden Başka Meslek Belgesi Aranmaz.”
  İş yeri açabilirler
  Gemilerde çalışabilirler
  Yatlarda çalışabilirler
  Restoranlarda çalışabilirler
  Yemek firmalarında çalışabilirler

 • DETAYLI KONU İÇERİKLERİ

DETAYLI KONU İÇERİKLERİ
A. İŞLETME AÇMA SÜREÇLERİ
1. Yer Seçimi ve Fizibilite Hazırlığı
2. İşletme Açma Aşamaları, Hukuki Süreçler ve İzinler
3. Muhasebe Sistemleri
4. İnsan Kaynakları Süreçleri
5. Hijyen ve Sanitasyon Kuralları
6. İş Sağlığı ve Güvenliği
B. TEMEL MUTFAK ORGANİZASYONU
1. Menü ve Fiyatlandırma
2. Standart Reçete Oluşturma
3. Maliyet Hesaplama
C. ISI YÖNETİMİ VE PİŞİRME TEKNİKLERİ
1. Soğutma Ve Dondurma
2. Pişirme Teknikleri
A. Su, Yağ Ve Işın Yardımı İle Pişirme
B. Kuru Isı İle Pişirme
C. Fırında Pişirme
D. Buharda Pişirme

D. TEMEL MUTFAK UYGULAMALARI
1. Profesyonel Mutfağa Giriş
2. Temel Kesim Teknikleri
3. Çorbalar
4. Et Ürünlerini Satın Alma ve Depolama
5. Et Pişirme ve Sunum Teknikleri
6. Deniz Mahsullerini Satın Alma ve Depolama
7. Deniz Mahsulleri Pişirme ve Sunum Teknikleri
8. Pirinçler ve Makarnalar
9. Sandviç Çeşitleri
10. Salata Çeşitleri
11. Modern Pişirme Teknikleri
E. İÇECEK YÖNETİMİ
1. Alkollü ve Alkolsüz İçecekler
2. Kahve Çeşitleri
3. Kahve Uygulamaları
F. SERVİS STANDARTLARI VE SOFRA DÜZENLEMELERİ
1. Servis Standartları
2. Servis Malzemeleri
3. Personel Eğitimi
4. Sofra Düzenlemeleri

EĞİTMEN

Ahmet KARAMAN – ŞEF

Uzakdoğu mutfağı, İtalyan Mutfağı ve sonrasında Anadolu mutfağı çalışmaları ile bu konseptlerin kurulumunda ve markalaşmalarında büyük rol alan şefimiz Ahmet Karaman, baba mesleği olan aşçılığa 1998 senesinde İstanbul’da Ortaköy Ziya restoranda başlamış ve sırası ile Günay restoran, Etiler Cafe de Paris, Le Masion gibi işletmelerde çıraklık ve ustalık dönemi geçirmiş, İstinye Park Gomongo restoran, BTA Havalimanları yiyecek içecek hizmetleri, Dream Gruba bağlı Eat Stop, Kiva, Delimonti gibi konseptlerde kurulum ve şeflik görevini yapmıştır.
2016 senesinde, kuruluşu 2006 senesine dayanan köklü derneklerden, Avrasya Aşçılar derneğine yönetim kurulu başkanı seçilerek sivil toplum kuruluşu görevine başlamış bulunmaktadır.
2018 senesinde kendisinin kurucu başkanı olduğu Avrasya Gastronomi ve Aşçılar federasyonu nu kurmuş ve federasyona bağlı toplam 7 derneğinde üyeliğinde federasyon yönetim kurulu başkanlığı görevine devam etmektedir.

BİLGİLENDİRME

1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu, 5580 sayılı özel öğretim kurumları kanunu, özel öğretim kurumları yönetmeliği, özel kurslar yönetmeliği, 05.05.2005 tarih ve 24 sayılı kurul kararıyla kabul edilen özel kurslar çerçeve programı.

Şimdi Başvur

SIK SORULAN SORULAR

 • 1-Eğitimi Nasıl Alıyoruz?

  Eğitimlerimiz etkileşimli ders videolarınızın yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi ! Dilediğiniz zaman derslerinizi izleyebilir, kaçırdığınız canlı derslerinizin tekrarlarına öğrenci panelinizden ulaşabilirsiniz.

 • 2-Sertifikalarımız E-devlette Görünüyor Mu?

  Evet, eğitimi tamamladığınızda sertifikanız adresinize ıslak imzalı ve basılı olarak kargo ile gönderilmektedir ve belge size ulaşır ulaşmaz e devletinizden sorgulatabilirsiniz.

 • 3-Online Dersler Ne Sıklıkta Oluyor?

  Eğitmenlerimiz her 2 haftada bir sizlere canlı dersler açıyor böylece sormak istediğiniz soruları rahatlıkla sorabilir ve eğitmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte interaktif bir eğitim sürecinden geçebilirsiniz.

 • 4-Sınavlar Nasıl Oluyor, Başarısız Olursam Telafisi Var Mı?

  Sınavlarınız online, çoktan seçmeli ve teorik sınavlar olarak yapılıyor ve evet olur da başarısız olursak sınavlara 3 defa katılma hakkınız bulunuyor.

 • 5-Canlı Dersler Hangi Saatlerde Oluyor, Katılamazsam Ne Olur?

  Canlı derslerimiz siz öğrencilerimiz gün içerisinde müsait olamayabilirsiniz diye akşam saatlerinde yapılıyor, eğer saatinde katılamazsanız sisteminize kaydediliyor sonradan izleyebilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız dersin telafisini ücretsiz olarak eğitim danışmanlarından talep edebiliyorsunuz.

 • 6-Sertifikam Elime Ne Zaman Ulaşır?

  Eğitim sınavınızı başarı ile tamamladıktan 15 gün sonra sertifikalarınız adresinize kargo ile gönderilmektedir.

 • 7-Eğitimi Tamamladıktan Sonra Dersleri Tekrar Etmek İstersem Nasıl Oluyor?

  Eğitim panellerinizi talep ettiğiniz müddetçe ücretsiz olarak uzatabilirsiniz böylece her istediğinizde ders videolarınıza ulaşabilirsiniz.

 • 8-Eğitim Süresi Boyunca İrtibatta Olabileceğim Birisi Var Mı?

  Her öğrencimiz için eğitmenlerimiz dışında alanında profesyonel Uzman Eğitim Danışmanlarımız bulunuyor, böylece eğitimde kendinizi asla yalnız hissetmiyorsunuz.

 • 9-Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

  Ödemeler konusunda peşin ödeme, kredi kartı ile ödeme, taksitli ödeme gibi seçeneklerimiz bulunuyor. Bütçenize en uygun ödeme planı ne ise sizlere o şekilde yardımcı oluyoruz.

 • 10-Eğitim Sonunda İş Bulma Konusunda Yardımcı Oluyor Musunuz?

  Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz dilerlerse CV lerini Via Akademi CV bankasına yükleyebilir böylece işverenler internet sitemizden mezun öğrencilerimize ulaşabilirler. Ayrıca bazı eğitimlerimizde eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize staj imkanları da sunuyoruz.

LİSANS VE AKREDİTASYONLAR

Back to top of page