Çocuk Testleri ve Resim Analizi Eğiitimi

Uzaktan Eğitim + Online Eğitim + Süpervizyon Eğitimi: 60 Saat

MERHABA!

Çocuklarla çalışan veya çalışmak isteyen profesyonelleri çocukları daha iyi değerlendirebilmek ve iç dünyalarını daha iyi anlamak için hazırladığımız bu eğitime bekliyorum.

Örnek uygulamalarla, pratiğe dair tecrübe sahibi olacağımız bu eğitim yolcuğunda çocuklarda en geçerli ve çok kullanılan testlerin nasıl uygulandığını, nasıl değerlendirildiğini ve raporlandığını öğreneceğiz.

Öğreneceğimiz testler, ölçekler ve resim analizi sayesinde çocukların bilişsel, sosyal, duygusal ve fiziksel becerilerini yani tüm gelişimsel süreçlerini yakından takip edebileceğiz.

Bu eğitim sonunda, çocukları psiko-pedagojik açıdan tanıyabilme, çocuğun kendisini, ailesi ve dış dünyası ile ilgili atıfları hakkında sağlıklı bilgi toplayabilme, bilinçdışı süreçleri resimler sayesinde analiz edebilme becerileri kazanacağız.

Görüşmek dileğiyle…

Şimdi Başvur
 • EĞİTİM SÜRESİ

  Via Akademi digital etkileşimli asenkron dersler, yüz yüze dersler ve canlı derslerle size eşsiz bir öğrenme deneyimi sunar.
  60 saatlik eğitim süresi boyunca etkileşimli ders videoları yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi!

 • EĞİTİM YERİ

  Online Eğitim olarak gerçekleştirilecektir.
  Eğitim materyalleri ;
  Elektronik ortama yüklencek olan kitaplar, makaleler ve ders notları
  Kayıtlı video eğitimleri
  Canlı yayın oturumları
  Grup süpervizyonları
  Uygulamalar
  Proje ve Ödevler

 • KİMLER KATILABİLİR ?

  Çocuk ergen psikiyatristleri ve asistanları,
  Psikologlar,
  Psikolojik danışmanlar (Pdr),
  Sosyoloji uzmanları,
  Rehber öğretmenler,
  Sınıf Öğretmenleri
  Anaokulu / Okul öncesi Öğretmenleri
  Sosyal hizmet uzmanları,
  Çocuk gelişim uzmanları,
  Özel eğitim uzmanları,
  Aile danışmanları,
  Tıp, hemşire mezunları
  Tüm bu branşlarda eğitimine devam eden son sınıf lisans ve lisans üstü üniversite öğrencileri eğitime katılabilir.

 • İSTİHDAM ALANLARI

  Anaokulu Öğretmenleri, Okul Öncesi Öğretmenleri, Özel Eğitim Uzmanları, Sosyal Hizmet Uzmanları, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenleri, Çocuk Gelişim Eğitmenleri veya bu alanlarda 3. veya 4. Sınıf öğrencileri çocuk testleri eğitimini alıp mesleki repertuarları çok büyük katkılar sağlayabileceklerdir. Çocuklarla hastanelerde, okullarda, özel eğitim merkezlerinde, cezaevlerinde, bakım yurtlarında kısaca klinik veya eğitim alanında çocuk testleri eğitimini aktif ve yetkin olarak kullanabilir ve mesleklerinde daha profesyonel olabilirler.

 • DETAYLI KONU İÇERİKLERİ

Çocuk ve ergenlerle ilk görüşme teknikleri
Ilk görüşme formu
Aile değerlendirme formu
Conners anne baba değerlendirme formu Conners öğretmen değerlendirme formu
Metropolitan okul olgunluğu testi
Frankfurter dikkat testi
Burdon dikkat testi
Ankara gelişim tarama testİ
Beier Cümle Tamamlama Testi
Beck Anksiyete envanteri Beck Depresyon envanteri
Duygudurum Ölçekleri
Bender Gestalt Motor algı testi
Peabody Resim kelime testi
Tüm testlerin değerledirilmesi ve raporlaması
Çizim Testleri
Good Enough
Aile çiz testi
Bir insan çiz testi

EĞİTİM GEREKLİLİKLERİ VE MATERYALLERİ

Tüm eğitim materyalleri ( testler, ölçekler vb.) katılımcılara iletilecektir. Excel programları ile kolay puanlama ve yorumlama sistemi sağlanacaktır.

Eğitim alanında uzman eğitmenler tarafından verilir. Eğitimler online olarak düzenlenmektedir. Dersler sırasında canlı grup sohbetlerine katılabilirsiniz. Eğitmen ile ders sırasında iletişim halinde olabilirsiniz. Oldukça verimli geçen dersler tamamlandıktan sonra eğitmen tarafından ödevler istenir. Dersler genellikle akşam saatlerinde, çalışanları göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Video erişimleri sayesinde kaçırdığınız dersleri tekrar izleme imkanına da sahipsiniz. Eğitim başarıyla tamamlandıktan sonra Enstitü tarafından sertifika sınavı uygulanmaktadır. Sertifika sonucunuza göre başarılı olduysanız, Çocuk ve Ergen Testleri Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Eğitim süresince ihtiyacınız; bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon olacaktır. Derslere erişim için aktif bir internet bağlantınızın olması gerekecektir. 

BİLGİLENDİRME

Katılımcılarımıza; testlerin hangi durumlarda kullanılacağı, hangi alanları ölçtüğü ve ölçüm sonucu verilerinin nasıl değerlendirileceği eğitmenimizin tecrübelerinden ve örnek uygulamalarından yararlanılarak anlatılır. Tüm eğitim materyalleri ücrete dahildir.

Şimdi Başvur

SIK SORULAN SORULAR

 • 1-Eğitimi Nasıl Alıyoruz?

  Eğitimlerimiz etkileşimli ders videolarınızın yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi ! Dilediğiniz zaman derslerinizi izleyebilir, kaçırdığınız canlı derslerinizin tekrarlarına öğrenci panelinizden ulaşabilirsiniz.

 • 2-Sertifikalarımız E-devlette Görünüyor Mu?

  Evet, eğitimi tamamladığınızda sertifikanız adresinize ıslak imzalı ve basılı olarak kargo ile gönderilmektedir ve belge size ulaşır ulaşmaz e devletinizden sorgulatabilirsiniz.

 • 3-Online Dersler Ne Sıklıkta Oluyor?

  Eğitmenlerimiz her 2 haftada bir sizlere canlı dersler açıyor böylece sormak istediğiniz soruları rahatlıkla sorabilir ve eğitmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte interaktif bir eğitim sürecinden geçebilirsiniz.

 • 4-Sınavlar Nasıl Oluyor, Başarısız Olursam Telafisi Var Mı?

  Sınavlarınız online, çoktan seçmeli ve teorik sınavlar olarak yapılıyor ve evet olur da başarısız olursak sınavlara 3 defa katılma hakkınız bulunuyor.

 • 5-Canlı Dersler Hangi Saatlerde Oluyor, Katılamazsam Ne Olur?

  Canlı derslerimiz siz öğrencilerimiz gün içerisinde müsait olamayabilirsiniz diye akşam saatlerinde yapılıyor, eğer saatinde katılamazsanız sisteminize kaydediliyor sonradan izleyebilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız dersin telafisini ücretsiz olarak eğitim danışmanlarından talep edebiliyorsunuz.

 • 6-Sertifikam Elime Ne Zaman Ulaşır?

  Eğitim sınavınızı başarı ile tamamladıktan 15 gün sonra sertifikalarınız adresinize kargo ile gönderilmektedir.

 • 7-Eğitimi Tamamladıktan Sonra Dersleri Tekrar Etmek İstersem Nasıl Oluyor?

  Eğitim panellerinizi talep ettiğiniz müddetçe ücretsiz olarak uzatabilirsiniz böylece her istediğinizde ders videolarınıza ulaşabilirsiniz.

 • 8-Eğitim Süresi Boyunca İrtibatta Olabileceğim Birisi Var Mı?

  Her öğrencimiz için eğitmenlerimiz dışında alanında profesyonel Uzman Eğitim Danışmanlarımız bulunuyor, böylece eğitimde kendinizi asla yalnız hissetmiyorsunuz.

 • 9-Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

  Ödemeler konusunda peşin ödeme, kredi kartı ile ödeme, taksitli ödeme gibi seçeneklerimiz bulunuyor. Bütçenize en uygun ödeme planı ne ise sizlere o şekilde yardımcı oluyoruz.

 • 10-Eğitim Sonunda İş Bulma Konusunda Yardımcı Oluyor Musunuz?

  Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz dilerlerse CV lerini Via Akademi CV bankasına yükleyebilir böylece işverenler internet sitemizden mezun öğrencilerimize ulaşabilirler. Ayrıca bazı eğitimlerimizde eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize staj imkanları da sunuyoruz.

LİSANS VE AKREDİTASYONLAR

Back to top of page