Astroloji Eğitimi

Üniversite Sertifikalı Online Eğitim + Süpervizyon Eğitimi: 80 Saat

MERHABA!

Hepimiz, yeteneklerimizi, potansiyellerimizi, eğilimlerimizi, izlememiz gereken yolumuz ve yaşam derslerimizin hangi konulardan geleceğini, korkularımızı ve saplantılarımızı, çocukluk koşullanmalarımızı ve tüm bunlarla nasıl başa çıkabileceğimizi astroloji sayesinde netleştirilebiliriz.
Siz de kendiniz ve yaşamınız ile ilgili farkındalık geliştirmek, yüzleşmeler yaşayabilmek ve bununla ilgili tepkilerinizi ve davranış modellerinizi dönüştürüp çözümler bulabilmek isterseniz Astroloji eğitimine kayıt olabilirsiniz.

Türkan GÜMÜŞ – Astroloji Uzmanı, Eğitmen

Şimdi Başvur

Örnek Sertifikalarımız

Tek Eğitim İki Sertifika Sadece Via Akademi'de!
Üniversite Onaylı E-Devlet'te Sorgulanabilir Sertifika
Uluslararası Geçerli Sertifika
 • EĞİTİM SÜRESİ

  Via Akademi digital etkileşimli asenkron dersler, yüz yüze dersler ve canlı derslerle size eşsiz bir öğrenme deneyimi sunar.

  80 saatlik eğitim süresi boyunca etkileşimli ders videoları yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi!

 • EĞİTİM YERİ

  Eğitim alanında uzman eğitmenler tarafından verilir. Eğitimler online olarak düzenlenmektedir. Canlı dersler sırasında canlı grup sohbetlerine katılabilirsiniz. Eğitmen ile ders sırasında iletişim halinde olabilirsiniz. Oldukça verimli geçen dersler tamamlandıktan sonra eğitmen tarafından ödevler istenir. Dersler genellikle akşam saatlerinde, çalışanları göz önünde bulundurularak düzenlenmiştir. Video erişimleri sayesinde kaçırdığınız dersleri tekrar izleme imkanına da sahipsiniz. Eğitim başarıyla tamamlandıktan sonra Enstitü tarafından sertifika sınavı uygulanmaktadır. Sertifika sonucunuza göre başarılı olduysanız Yaratıcı Drama Liderliği Sertifikası almaya hak kazanırsınız. Eğitim süresince ihtiyacınız; bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon olacaktır. Derslere erişim için aktif bir internet bağlantınızın olması gerekecektir.

 • KİMLER KATILABİLİR ?

  Astrolojiye ilgi duyan, astroloji alanında kariyer planlaması olan ve kendisini keşfetmek isteyen herkes eğitimimize katılabilir.

 • İSTİHDAM ALANLARI

 • DETAYLI KONU İÇERİKLERİ

Astroloji ve Zoydak’ın Tarihine Giriş
Astrolojiye Giriş
Burçların Sınıflandırılması
Elementler
Nitelikler
Doğum Haritasına Göre, Element, Sentez ve Gölge Burç Hesaplama
Burçlar
Yükselen Burçlar
Gezegenler
Gezegenlerin Anlamları
Asaletler ve Zayıflıklar
Evler
Evlerin Anlamları
Açılar
Ay Düğümleri
Kraliyet Yıldızları
Retro Gezegenler

EĞİTMEN

Türkan GÜMÜŞ – Yaratıcı Drama Lideri, Eğitmen

1978 İstanbul doğumlu olan Türkan GÜMÜŞ, 2000 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdikten sonra İstanbul’da çalışma hayatına başladı.

Toplamda, 3 özel bankada (Akbank, Anadolubank, TEB) 16 yıl bankacılık yapan Türkan Gümüş Yöneticilik yaptığı bankacılık mesleğine devam ederken, 2011 yılında Yaratıcı Drama eğitimlerine ilgi duymaya başladı. Bankacılık ve beyaz yakalı olma durumundan vazgeçerek yaratıcı drama eğitmeni olma yolundaki ilk adımlarını da bu şekilde atmış oldu.

Çağdaş Drama Derneği’nin “Yaratıcı Drama Lideri” eğitimlerini tamamladıktan sonra bitirme projesini de 2016 yılında “ Tasarruf ve Birikim Konusuna İlişkin Farkındalığın Yaratıcı Drama Yöntemi ile Geliştirilmesi” konulu projesiyle yaparak mezun oldu. 2015 yılından beri, Yaratıcı Drama Lideri olarak; TAKEV Koleji, DENGE Okulları ve Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) gibi eğitim kurumlarında Özel Sanat Merkezlerinde birçok devlet okulunda çalıştı.

Urla Bademler Doğal Yaşam Köyü’nde 2019 yılından beri kuruculuğunu yaptığı, “Doğaçla Çocuk” adıyla, doğada, farklı atölyeler ile çocuklarda farkındalık yaratmayı amaçladığı kamp projesini hayata geçirdi.

Şu an kariyerini, ODTÜ Kolejinde Yaratıcı Drama Öğretmenliği yaparak, “Meslek Okulum”, ve ”Via Akademi” bünyesinde “Yaratıcı Drama Lideri” eğitimleri vererek “Doğaçla Çocuk” kamp organizasyonları ile de doğada atölye organizasyonları gerçekleştirerek devam etmektedir.

Astrolojiye olan ilgisi ve merakı çok eskilere dayanan Türkan Gümüş, 2019 yılı itibari ile temel ve ileri seviye eğitimlerini Rezzan Kiraz ve Aslıhan Doktoroğlu’ndan alarak tamamladı. 16 yıl boyunca yapmış olduğu Bankacılık mesleğinden dolayı da Finansal Astroloji eğitimlerine ilgi duyan Türkan Gümüş, Şehmus Pala’dan Finansal Astroloji eğitimi aldı.

Şu ana kadar yüzlerce kişiye bireysel astroloji danışmanlığı veren Türkan Gümüş, hala, aktif olarak astroloji danışmanlığı ve eğitimleri vermeye devam etmektedir.

Şimdi Başvur

SIK SORULAN SORULAR

 • 1-Eğitimi Nasıl Alıyoruz?

  Eğitimlerimiz etkileşimli ders videolarınızın yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi ! Dilediğiniz zaman derslerinizi izleyebilir, kaçırdığınız canlı derslerinizin tekrarlarına öğrenci panelinizden ulaşabilirsiniz.

 • 2-Sertifikalarımız E-devlette Görünüyor Mu?

  Evet, eğitimi tamamladığınızda sertifikanız adresinize ıslak imzalı ve basılı olarak kargo ile gönderilmektedir ve belge size ulaşır ulaşmaz e devletinizden sorgulatabilirsiniz.

 • 3-Online Dersler Ne Sıklıkta Oluyor?

  Eğitmenlerimiz her 2 haftada bir sizlere canlı dersler açıyor böylece sormak istediğiniz soruları rahatlıkla sorabilir ve eğitmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte interaktif bir eğitim sürecinden geçebilirsiniz.

 • 4-Sınavlar Nasıl Oluyor, Başarısız Olursam Telafisi Var Mı?

  Sınavlarınız online, çoktan seçmeli ve teorik sınavlar olarak yapılıyor ve evet olur da başarısız olursak sınavlara 3 defa katılma hakkınız bulunuyor.

 • 5-Canlı Dersler Hangi Saatlerde Oluyor, Katılamazsam Ne Olur?

  Canlı derslerimiz siz öğrencilerimiz gün içerisinde müsait olamayabilirsiniz diye akşam saatlerinde yapılıyor, eğer saatinde katılamazsanız sisteminize kaydediliyor sonradan izleyebilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız dersin telafisini ücretsiz olarak eğitim danışmanlarından talep edebiliyorsunuz.

 • 6-Sertifikam Elime Ne Zaman Ulaşır?

  Eğitim sınavınızı başarı ile tamamladıktan 15 gün sonra sertifikalarınız adresinize kargo ile gönderilmektedir.

 • 7-Eğitimi Tamamladıktan Sonra Dersleri Tekrar Etmek İstersem Nasıl Oluyor?

  Eğitim panellerinizi talep ettiğiniz müddetçe ücretsiz olarak uzatabilirsiniz böylece her istediğinizde ders videolarınıza ulaşabilirsiniz.

 • 8-Eğitim Süresi Boyunca İrtibatta Olabileceğim Birisi Var Mı?

  Her öğrencimiz için eğitmenlerimiz dışında alanında profesyonel Uzman Eğitim Danışmanlarımız bulunuyor, böylece eğitimde kendinizi asla yalnız hissetmiyorsunuz.

 • 9-Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

  Ödemeler konusunda peşin ödeme, kredi kartı ile ödeme, taksitli ödeme gibi seçeneklerimiz bulunuyor. Bütçenize en uygun ödeme planı ne ise sizlere o şekilde yardımcı oluyoruz.

 • 10-Eğitim Sonunda İş Bulma Konusunda Yardımcı Oluyor Musunuz?

  Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz dilerlerse CV lerini Via Akademi CV bankasına yükleyebilir böylece işverenler internet sitemizden mezun öğrencilerimize ulaşabilirler. Ayrıca bazı eğitimlerimizde eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize staj imkanları da sunuyoruz.

LİSANS VE AKREDİTASYONLAR

Back to top of page