Bebek Masajı ve SPA Eğitimi + Süpervizyon = 80 Saat

Araştırma Görevlisi Z. Ezgi ERÇELİK İle

MERHABA!

Bir bebeğin dünyaya gelmesi ile birlikte, ebeveynler hayatlarındaki bu yeni serüvene adapte olmaya çalışır. Bu süreçte bebekleri ile kuracakları etkileşim yollarını bulmak isteyen ebeveynler oldukça heyecanlıdır. Bebek masajı ortak bir dil oluşturmada eşsiz bir fırsat sunar. Bebek masajı ile ebeveyn bebek arasındaki bağın gelişimine ve ebeveynlerin bebeklerine özgürce dokunarak onları keşfetmelerine şahit olacak, bebeğin kendini ve çevresini tanımasına da yardımcı olacaksınız. Sevgi ve şefkat dolu dokunuşlar ile bebeklerin sağlıklı büyüme ve gelişimine, duyusal farkındalığının artmasına, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimine katkı sağlayabilirsiniz.

Bol uygulamalı ve zengin içeriğe sahip bu eğitimin sonunda bebek masajı ve bebek spası hakkındaki en önemli bilgileri öğrenerek, ebeveyn bebek arasındaki bağın güçlenmesine katkı sağlayacak mutlu, sağlıklı bir bebeklik ve başarı dolu, kendine güvenen bir çocukluk dönemi geçirmelerine katkı sağlayacaksınız.

Bebek masajı bebeklerle kurulan en etkili iletişim yollarından biridir. Ebeveyn ve bebek arasındaki bu eşsiz iletişime şahit olmak için gelin bu yolculuğa birlikte çıkalım.

Araştırma Görevlisi Z. Ezgi ERÇELİK

Şimdi Başvur

Örnek Eğitim Sertifikalarımız

Tek Eğitim İki Sertifika Sadece Via Akademi'de!
Üniversite Onaylı E-Devlet'te Sorgulanabilir Sertifika
Uluslararası Geçerli Sertifika
 • EĞİTİM SÜRESİ

  Via Akademi digital etkileşimli asenkron dersler, yüz yüze dersler ve canlı derslerle size eşsiz bir öğrenme deneyimi sunar.
  80 saatlik eğitim süresi boyunca etkileşimli ders videoları yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi!

 • EĞİTİM YERİ

  Online Eğitim olarak gerçekleştirilecektir.
  Eğitim materyalleri ;
  Elektronik ortama yüklencek olan kitaplar, makaleler ve ders notları
  Kayıtlı video eğitimleri
  Canlı yayın oturumları
  Grup süpervizyonları
  Uygulamalar
  Proje ve Ödevler

 • KİMLER KATILABİLİR ?

  Hemşirelik, Ebelik, Psikoloji, Tıp, Çocuk Gelişimi, Özel Eğitim, Sınıf Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği bölümlerinin mezunları ve öğrencileri, eğitim, sağlık, kişisel gelişim, koçluk alanında çalışanlar, doulalar, emzirme danışmanları, spa merkezi açmayı düşünenler ve bu alanda kariyer hedefleyen herkes eğitime katılabilir.

 • İSTİHDAM ALANLARI

  * Kendi bebek spa merkezlerini açabilirler.

  *Bebek spa merkezlerinde çalışabilirler.

  *Anne- bebek sağlığı merkezlerinde çalışabilirler.

 • DETAYLI KONU İÇERİKLERİ

Bebek Masajının Tarihçesi

Yenidoğan Özellikleri

Yenidoğan Cildinin Özellikleri ve Yenidoğan Refleksleri

Bebeklerin Masaja Karşı Verdiği Sinyaller ve Masaj İçin Uygun Zaman

Bebek Masajının Faydaları Bebek Masajı ve Bağlanma Masaj Öncesi Hazırlıklar

 • Masaj Yapılacak Ortamın ve Bebeğin Masaja Hazırlığı
 • Masajı Uygulayacak Kişinin Hazırlığı
 • Masajda Kullanılacak Yağlar

Masaj Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebek Masajında Kullanılan Teknikler

Bebek Masajı Adımları

 • Bacak Masajı ve Refleksoloji Noktaları
 • Yüz Masajı
 • Karın Masajı
 • Göğüs Masajı
 • Kol Masajı
 • Sırt Masajı

Kolik Bebeğin Özellikleri ve Kolik Masajı

Prematüre Bebeklere Masaj

Özel Durumu Olan Bebeklere Masaj

Hidroterapinin Faydaları ve Floating Esnasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

EĞİTMEN

Zübeyde Ezgi ERÇELİK – Araştırma Görevlisi

1993 Bursa doğumlu olan Zübeyde Ezgi ERÇELİK, 2015 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümünü bitirdikten sonra Ankara’da çalışma hayatına başladı.
2015-2016 yılları arasında Özel Yüce Okulları’nda okul hemşiresi olarak çalıştıktan sonra İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi’ne çocuk acil hemşiresi olarak atandı. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimine başladı. 2017 yılında Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak atandı ve 1,5 sene çalıştıktan sonra doktora eğitimi için Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’na Araştırma Görevlisi olarak geçici görevlendirme ile atandı. 3 sene Ege Üniversitesi’nde çalıştıktan sonra Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne geri döndü. Şu an Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi’nde doktora tez aşamasındadır.

Aldığı Eğitimler;
IAIM Bebek Masajı Eğitmenlik Eğitimi- Ewa Westman (İstanbul) (2019)
Diabetes Self Management Education and Support on Blood Glucose And Ketones Monitoring- Kapodistrian University of Athens (2018)
Neonatal Resuscitation- Kapodistrian University of Athens (2018)
The Unconscious Child- Kapodistrian University of Athens (2018)
Çocuk Resimleri Analizi- İzmir (2018)
Hemşirelik Süreci Eğitimi- Ege Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi (2018)
SPSS Uygulamalı Temel Düzey İstatistik- İstar Araştırma Eğitim Danışmanlık (2018)
Diyabetli Çocuğun Eğitiminde Farklı Eğitim Modelleri- 2. Uluslararası 7. Ulusal Pediatri Hemşireliği Kongresi (2019)
Çocuklarda İleri Yaşam Desteği (ÇIYAD) Kursu- 2. Uluslararası 7. Ulusal Pediatri Hemşireliği Kongresi (2019)

Verdiği Eğitimler;
Bebek Masajı

Şimdi Başvur

SIK SORULAN SORULAR

 • 1-Eğitimi Nasıl Alıyoruz?

  Eğitimlerimiz etkileşimli ders videolarınızın yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi ! Dilediğiniz zaman derslerinizi izleyebilir, kaçırdığınız canlı derslerinizin tekrarlarına öğrenci panelinizden ulaşabilirsiniz.

 • 2-Sertifikalarımız E-devlette Görünüyor Mu?

  Evet, eğitimi tamamladığınızda sertifikanız adresinize ıslak imzalı ve basılı olarak kargo ile gönderilmektedir ve belge size ulaşır ulaşmaz e devletinizden sorgulatabilirsiniz.

 • 3-Online Dersler Ne Sıklıkta Oluyor?

  Eğitmenlerimiz her 2 haftada bir sizlere canlı dersler açıyor böylece sormak istediğiniz soruları rahatlıkla sorabilir ve eğitmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte interaktif bir eğitim sürecinden geçebilirsiniz.

 • 4-Sınavlar Nasıl Oluyor, Başarısız Olursam Telafisi Var Mı?

  Sınavlarınız online, çoktan seçmeli ve teorik sınavlar olarak yapılıyor ve evet olur da başarısız olursak sınavlara 3 defa katılma hakkınız bulunuyor.

 • 5-Canlı Dersler Hangi Saatlerde Oluyor, Katılamazsam Ne Olur?

  Canlı derslerimiz siz öğrencilerimiz gün içerisinde müsait olamayabilirsiniz diye akşam saatlerinde yapılıyor, eğer saatinde katılamazsanız sisteminize kaydediliyor sonradan izleyebilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız dersin telafisini ücretsiz olarak eğitim danışmanlarından talep edebiliyorsunuz.

 • 6-Sertifikam Elime Ne Zaman Ulaşır?

  Eğitim sınavınızı başarı ile tamamladıktan 15 gün sonra sertifikalarınız adresinize kargo ile gönderilmektedir.

 • 7-Eğitimi Tamamladıktan Sonra Dersleri Tekrar Etmek İstersem Nasıl Oluyor?

  Eğitim panellerinizi talep ettiğiniz müddetçe ücretsiz olarak uzatabilirsiniz böylece her istediğinizde ders videolarınıza ulaşabilirsiniz.

 • 8-Eğitim Süresi Boyunca İrtibatta Olabileceğim Birisi Var Mı?

  Her öğrencimiz için eğitmenlerimiz dışında alanında profesyonel Uzman Eğitim Danışmanlarımız bulunuyor, böylece eğitimde kendinizi asla yalnız hissetmiyorsunuz.

 • 9-Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

  Ödemeler konusunda peşin ödeme, kredi kartı ile ödeme, taksitli ödeme gibi seçeneklerimiz bulunuyor. Bütçenize en uygun ödeme planı ne ise sizlere o şekilde yardımcı oluyoruz.

 • 10-Eğitim Sonunda İş Bulma Konusunda Yardımcı Oluyor Musunuz?

  Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz dilerlerse CV lerini Via Akademi CV bankasına yükleyebilir böylece işverenler internet sitemizden mezun öğrencilerimize ulaşabilirler. Ayrıca bazı eğitimlerimizde eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize staj imkanları da sunuyoruz.

LİSANS VE AKREDİTASYONLAR

Back to top of page