Türkiye'de İlk Defa Online Uzaktan Eğitim / Canlı Yayın Destekli ve Stajlı Eğitim Fırsatı

Yeni Dönem Kayıtlarında 5 Kişilik Kontenjan Kalmıştır

MERHABA!

Pastacılık ve unlu mamüller uçsuz bucaksız bir dünya, bu dünya içerisinde pastanenin temeli kurabiyelerden başlayıp dünya pastalarına kadar tüm ürünleri teknikleri ile ele alıp ürünlerin kimyasal tepkimelerine kadar gireceğimiz mükemmel bir yolculuğa çıkacağız.

Önemli olan o tarifi yapabilmek değildir, önemli olan o tarifin nasıl, ne şekilde oluşturulduğudur. Pastacılıkta tekniklerin önemini hep birlikte deneyimleyeceğiz.

Didar YANAR – ŞEF

Şimdi Başvur

Örnek Pastacılık ve Unlu Mamüler Eğitimi Sertifikalarımız

Tek Eğitim İki Sertifika Sadece Via Akademi'de!
Üniversite Onaylı E-Devlet'te Sorgulanabilir Sertifika
Uluslararası Geçerli Sertifika
 • EĞİTİM SÜRESİ

  Via Akademi digital etkileşimli asenkron dersler, yüz yüze dersler ve canlı derslerle size eşsiz bir öğrenme deneyimi sunar.

  120 saatlik eğitim süresi boyunca etkileşimli ders videoları yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi!

 • EĞİTİM YERİ

  Eğitim programımız uzaktan eğitim (internet üzerinden) olup Türkiye’nin her yerinden katılım sağlayabilirsiniz.

 • KİMLER KATILABİLİR ?

  Pastacılığa ilgi duyan, pastacılığı meslek olarak yapmak isteyen veya bu alanda kendini ve mesleğini geliştirmek isteyen herkes eğitime katılabilir.

 • İSTİHDAM ALANLARI

  Eğitimini tamamlayan öğrenciler pastane, cafe , restoran tarzı işletmelerin mutfaklarında çalışabilir ya da kendi pasta atölyelerini açabilirler.

 • DETAYLI KONU İÇERİKLERİ

DETAYLI KONU İÇERİKLERİ

Tuzlu Kurabiyeler
Tatlı Kurabiyeler
Kekler
Türk Tatlıları
Pandispanya ve Spongelar
Klasik Pasta Yapım Teknikleri
Modern Pasta Yapım Teknikleri
Kızartma Hamurları
Merengler
Macaron
Tartlar-Pie lar
Laminalı (katlamalı) Hamurlar
Cupcake ve Muffinler

Temel Ekmek Hamurları
Mayalı Hamurlar
Akışkan Hamurlar
Custartlar (yumurta bazlı kremalar)
Çikolatalar ve İşleme teknikleri
Çikolata Dekorlama
Donuk Tatlılar
Şeker Hamuru ve Dekorlama
Soslar ve Kremalar
Pasta Sıvama ve Dekorlama
Sütlü Tatlılar
Cheesecakeler

EĞİTMEN

Didar YANAR – ŞEF

Ben Didar Yanar. 5 Ocak 1984 yılında İstanbul da doğdum. Evli, 1 çocuk annesiyim. Üniversitede Siyaset Bilimi okusam da asla okuduğum mesleği yapmadım. 18 yaşımda sokak arasındaki pastanelerde çalışmaya başladım. Hem okuyup hem çalıştım. Üniversiteden mezun olduktan sonra büyük oteller ve restoranlarda çalışmaya başladım. Kurumsal hayatı bırakıp eşimle beraber imalathane açtık. Üniversitelerde Gastronomi bölümünlerinde akademisyen olarak görev aldım. Pandemi ile birlikte kendime yeni bir yol çizip sadece eğitime ve danışmanlıklara odaklandım. Online olarak dünyanın her yerinde Profesyonel Pastacılık eğitimleri veriyorum. Çeşitli fuarlarda ve özel eğitim kurumlarında workshoplar ve eğitimler veriyorum.

Bir kadın olarak meslek hayatımda çok zorlandım. Tüm zorluklara rağmen pes edip mesleğimden vazgeçmedim; tam aksine mesleğime daha sıkı bir şekilde tutunarak bugünlere geldim. Eğer ben zorlandığım zamanlara yenilip pes etseydim, şimdi mutlu olduğum bir işi yapmıyor olacaktım. Ne iş yapıyorsam elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ve bunu kendime hedef olarak aldım. Sonucunda da istediğim başarıyı elde edebildim. Eğer mesleğinizi severek yapıyorsanız tüm zorlukların geçici olduğunu bilerek mücadeleci davranın, sonuna kadar hayallerinizin peşinden gidin.

Şimdi Başvur

SIK SORULAN SORULAR

 • 1-Eğitimi Nasıl Alıyoruz?

  Eğitimlerimiz etkileşimli ders videolarınızın yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi ! Dilediğiniz zaman derslerinizi izleyebilir, kaçırdığınız canlı derslerinizin tekrarlarına öğrenci panelinizden ulaşabilirsiniz.

 • 2-Sertifikalarımız E-devlette Görünüyor Mu?

  Evet, eğitimi tamamladığınızda sertifikanız adresinize ıslak imzalı ve basılı olarak kargo ile gönderilmektedir ve belge size ulaşır ulaşmaz e devletinizden sorgulatabilirsiniz.

 • 3-Online Dersler Ne Sıklıkta Oluyor?

  Eğitmenlerimiz her 2 haftada bir sizlere canlı dersler açıyor böylece sormak istediğiniz soruları rahatlıkla sorabilir ve eğitmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte interaktif bir eğitim sürecinden geçebilirsiniz.

 • 4-Sınavlar Nasıl Oluyor, Başarısız Olursam Telafisi Var Mı?

  Sınavlarınız online, çoktan seçmeli ve teorik sınavlar olarak yapılıyor ve evet olur da başarısız olursak sınavlara 3 defa katılma hakkınız bulunuyor.

 • 5-Canlı Dersler Hangi Saatlerde Oluyor, Katılamazsam Ne Olur?

  Canlı derslerimiz siz öğrencilerimiz gün içerisinde müsait olamayabilirsiniz diye akşam saatlerinde yapılıyor, eğer saatinde katılamazsanız sisteminize kaydediliyor sonradan izleyebilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız dersin telafisini ücretsiz olarak eğitim danışmanlarından talep edebiliyorsunuz.

 • 6-Sertifikam Elime Ne Zaman Ulaşır?

  Eğitim sınavınızı başarı ile tamamladıktan 15 gün sonra sertifikalarınız adresinize kargo ile gönderilmektedir.

 • 7-Eğitimi Tamamladıktan Sonra Dersleri Tekrar Etmek İstersem Nasıl Oluyor?

  Eğitim panellerinizi talep ettiğiniz müddetçe ücretsiz olarak uzatabilirsiniz böylece her istediğinizde ders videolarınıza ulaşabilirsiniz.

 • 8-Eğitim Süresi Boyunca İrtibatta Olabileceğim Birisi Var Mı?

  Her öğrencimiz için eğitmenlerimiz dışında alanında profesyonel Uzman Eğitim Danışmanlarımız bulunuyor, böylece eğitimde kendinizi asla yalnız hissetmiyorsunuz.

 • 9-Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

  Ödemeler konusunda peşin ödeme, kredi kartı ile ödeme, taksitli ödeme gibi seçeneklerimiz bulunuyor. Bütçenize en uygun ödeme planı ne ise sizlere o şekilde yardımcı oluyoruz.

 • 10-Eğitim Sonunda İş Bulma Konusunda Yardımcı Oluyor Musunuz?

  Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz dilerlerse CV lerini Via Akademi CV bankasına yükleyebilir böylece işverenler internet sitemizden mezun öğrencilerimize ulaşabilirler. Ayrıca bazı eğitimlerimizde eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize staj imkanları da sunuyoruz.

LİSANS VE AKREDİTASYONLAR

TÜM İLGİ ALANLARINIZI KEŞFEDİN

Back to top of page