Türkiye'de İlk Defa Online Uzaktan Eğitim / Canlı Yayın Destekli ve Stajlı Eğitim Fırsatı

Yeni Dönem Kayıtlarında 2 Kişilik Kontenjan Kalmıştır

MERHABA!

Merhaba!
Pasta tasarımı ve özel tekniklerle pasta süslemek, bir heykeltraşın bir objeye şekil vermesi gibidir. Biz de pastalarımızı şeker hamuru ile kaplayıp, onları motiflerle taçlandırıp temel figürlerden başlayarak hayal edebileceğimiz tasarım pastaları birlikte süsleyeceğiz.
Seviye seviye ilerleyeceğimiz bu süreçte; şeker hamurunun nasıl değişebildiğine ve pastaların nasıl birer sanat eserine dönüştüğüne hep birlikte şahit olacağız.

Serkan DURMAZOĞLU – ŞEF

Şimdi Başvur

Örnek Şeker Hamuru Eğitimi Sertifikalarımız

Tek Eğitim İki Sertifika Sadece Via Akademi'de!
Üniversite Onaylı E-Devlet'te Sorgulanabilir Sertifika
Uluslararası Geçerli Sertifika
 • EĞİTİM SÜRESİ

  Via Akademi dijital etkileşimli asenkron dersler, yüz yüze dersler ve canlı derslerle size eşsiz bir öğrenme deneyimi sunar.

  50 saatlik eğitim süresi boyunca etkileşimli ders videoları yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi!

 • EĞİTİM YERİ

  Eğitim programımız uzaktan eğitim (internet üzerinden) olup Türkiye’nin her yerinden katılım sağlayabilirsiniz.

 • KİMLER KATILABİLİR ?

  Pastacı şefler, girişimci kadınlar, aşçılar, pastacılıkta kariyer hedefleyenler, sevdiklerinin özel gün pastalarını kendi evinde yapmak isteyenler ve bu alana ilgi duyan herkes eğitimimize katılabilir.

 • İSTİHDAM ALANLARI

  Eğitimini tamamlayan öğrenciler pastane, cafe, restoran tarzı işletmelerin mutfaklarında çalışabilir, bireysel sipariş alabilir ya da kendi atölyelerini açabilirler.

 • DETAYLI KONU İÇERİKLERİ

DETAYLI KONU İÇERİKLERİ

-Şeker Hamuru Malzeme Seçimi ve Alışveriş
-3 Boyutlu Pasta Yapıştırma
-Şeker Hamuru Pasta Kaplama
-Taç Temalı Pasta
-Futbol Topu Temalı Pasta
-Araba Temalı Pasta
-Uçak Temalı Pasta
-Hayvan Figürleri
Fil Figürlü Pasta
Ayıcık Figürlü Pasta
Aslan Figürlü Pasta
-Nişan Temalı Pasta
-Baby Shower Temalı Pasta
-Çizgi Film Temalı Pastalar
Şimşek Mcqueen Tasarım Pasta
Angry Birds Tasarım Pasta
Kırmızı Balık ve Balıkçı Hasan Tasarım Pasta
Unicorn Tasarım Pasta
Korsan Tasarım Pasta
-Makyaj Mazemeleri Temalı Pasta
-Kadın ve Kitap Figür Temalı Pasta

EĞİTMEN

Serkan DURMAZOĞLU – ŞEF

Ben Serkan DURMAZOĞLU. 1981 yılında İzmir Ödemiş Bozdağ kasabasında doğdum. Evli, 2 çocuk babasıyım.
Meslek hayatıma ilkokulu bitirdikten sonra okumayı çok istemiş olmama rağmen, anne ve babamın ayrılması nedeniyle 1993 yılında Ödemiş’ te pastanede çalışarak başladım. Sırasıyla çıraklık, kalfalık ve ustalık yaptım. Pastanede çalışırken yaş pasta, kuru pasta, şerbetli tatlılar, sütlü tatlıların tamamını öğrenmiş olsam da bende bir şeyler eksikti. 1997 yılında turizm otelcilik sektörüyle birlikte yabancı mutfaklara giriş yaptım. Burada zamanın büyük şefleri yanında ustalık yaptım. 2001 yılında Ankara Sıhhiye Subay Ordu evinde generaller mutfağında pastacı olarak askerliğimi yaptıktan sonra sırasıyla Marmaris, Bodrum, Antalya ve Kıbrıs ‘ta 4 ve 5 yıldızlı turizm otellerde pastane şefliği ve aşçıbaşı yardımcılığı(su şefliği) yaptım.
Evlendikten sonra İzmir’ e yerleşerek birçok büyük projesi olan Centrik firmasında çalışmaya başladım. Başka projelerdeki meslektaşlarımı eğittim. Şu an İzmir’de saygın bir pastanede 10 yıldır pastane şefliği yapmaktayım. MEB Çıraklık eğitim merkezinden ustalık ve kalfalık belgelerimi tamamlayıp meslektaşlarıma özel eğitimler vermeye başladım.
28 yıllık meslek hayatımda hala ilk çıraklık heyecanımı koruyarak bir şeyler öğrenme hevesimi kaybetmediğim gibi bilgimi ve tecrübelerimi başkalarıyla paylaşmaktan büyük keyif alıyorum .

Şimdi Başvur

SIK SORULAN SORULAR

 • 1-Eğitimi Nasıl Alıyoruz?

  Eğitimlerimiz etkileşimli ders videolarınızın yanı sıra; eğitmenlerle görüşebileceğiniz interaktif dersler, eğitim programını kapsayan ödevler, staj destekli projeler ve yüz yüze süpervizyon eğitimleri ile dolu dolu bir öğrenme deneyimi ! Dilediğiniz zaman derslerinizi izleyebilir, kaçırdığınız canlı derslerinizin tekrarlarına öğrenci panelinizden ulaşabilirsiniz.

 • 2-Sertifikalarımız E-devlette Görünüyor Mu?

  Evet, eğitimi tamamladığınızda sertifikanız adresinize ıslak imzalı ve basılı olarak kargo ile gönderilmektedir ve belge size ulaşır ulaşmaz e devletinizden sorgulatabilirsiniz.

 • 3-Online Dersler Ne Sıklıkta Oluyor?

  Eğitmenlerimiz her 2 haftada bir sizlere canlı dersler açıyor böylece sormak istediğiniz soruları rahatlıkla sorabilir ve eğitmeniniz ve sınıf arkadaşlarınızla birlikte interaktif bir eğitim sürecinden geçebilirsiniz.

 • 4-Sınavlar Nasıl Oluyor, Başarısız Olursam Telafisi Var Mı?

  Sınavlarınız online, çoktan seçmeli ve teorik sınavlar olarak yapılıyor ve evet olur da başarısız olursak sınavlara 3 defa katılma hakkınız bulunuyor.

 • 5-Canlı Dersler Hangi Saatlerde Oluyor, Katılamazsam Ne Olur?

  Canlı derslerimiz siz öğrencilerimiz gün içerisinde müsait olamayabilirsiniz diye akşam saatlerinde yapılıyor, eğer saatinde katılamazsanız sisteminize kaydediliyor sonradan izleyebilirsiniz. Ayrıca kaçırdığınız dersin telafisini ücretsiz olarak eğitim danışmanlarından talep edebiliyorsunuz.

 • 6-Sertifikam Elime Ne Zaman Ulaşır?

  Eğitim sınavınızı başarı ile tamamladıktan 15 gün sonra sertifikalarınız adresinize kargo ile gönderilmektedir.

 • 7-Eğitimi Tamamladıktan Sonra Dersleri Tekrar Etmek İstersem Nasıl Oluyor?

  Eğitim panellerinizi talep ettiğiniz müddetçe ücretsiz olarak uzatabilirsiniz böylece her istediğinizde ders videolarınıza ulaşabilirsiniz.

 • 8-Eğitim Süresi Boyunca İrtibatta Olabileceğim Birisi Var Mı?

  Her öğrencimiz için eğitmenlerimiz dışında alanında profesyonel Uzman Eğitim Danışmanlarımız bulunuyor, böylece eğitimde kendinizi asla yalnız hissetmiyorsunuz.

 • 9-Ödemeleri Nasıl Yapıyoruz?

  Ödemeler konusunda peşin ödeme, kredi kartı ile ödeme, taksitli ödeme gibi seçeneklerimiz bulunuyor. Bütçenize en uygun ödeme planı ne ise sizlere o şekilde yardımcı oluyoruz.

 • 10-Eğitim Sonunda İş Bulma Konusunda Yardımcı Oluyor Musunuz?

  Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimiz dilerlerse CV lerini Via Akademi CV bankasına yükleyebilir böylece işverenler internet sitemizden mezun öğrencilerimize ulaşabilirler. Ayrıca bazı eğitimlerimizde eğitimini başarı ile tamamlayan öğrencilerimize staj imkanları da sunuyoruz.

LİSANS VE AKREDİTASYONLAR

TÜM İLGİ ALANLARINIZI KEŞFEDİN

Back to top of page